Aktualności - Ogłoszenia

I Ogólnopolski Konkurs na prezentację multimedialną
“Chrzest Polski”

"Idea Konkursu to - Promocja Święta Chrztu Polski
najważniejszego święta w dziejach naszej Ojczyzny,
podkreślenie, że źródło mamy w cywilizacji chrześcijańskiej."

W Ogólnopolskim Konkursie rywalizowało 912 uczestników z całej Polski. Jury po uważnej analizie i ocenie nadesłanych prac do drugiego etapu wytypowało 248 prezentacje. Miło nam poinformować, że Patryk Janicki  uczeń klasy 7e  biorąc udział w tym konkursie zakwalifikował się do II etapu i tym samym godnie reprezentował naszą szkołę.

Co roku, 14 kwietnia obchodzimy Narodowe Święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm RP 22 lutego 2019. Ma ono upamiętniać wydarzenie, które legło u fundamentów państwa polskiego i jednocześnie skłaniać do wdzięczności, zadumy i zastanowienia się nad tym, co każdy z nas może dla dobra Ojczyzny zrobić.
W myśl przyjętej ustawy 14 kwietnia ma być dniem „narodowej refleksji nad dziedzictwem naszych ojców, nad odpowiedzialnością wszelkich władz państwowych, wszystkich obywateli i każdego z osoba za naszą Ojczyznę, za jej przyszłość i pomyślność”.

>> Praca Konkursowa - skrót FILMOWY - <<

>> Praca Konkursowa -  plik .PPT <<

konkurs wyniki baner

2 etap konkursu patryk janicki

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY PATRYKOWI DALSZYCH SUKCESÓW!

baner 1