Klasa IIIb wędruje na urokliwą Banię i Grzebień

Wykorzystując ostatnie dni pięknej Polskiej Jesieni, 28 października klasa IIIb wyruszyła w kolejną wędrówkę. Pierwszym wzniesieniem była Bania. Z niej podziwialiśmy piękne widoki na pasmo Beskidu Żywieckiego z potężnym masywem Babiej Góry. Beskid Wyspowy z górą Luboń Wielki, oraz szczyty Lubogoszczy, Śnieżnicy i Mogielicy. Następnie nasze nogi poniosły nas na Grzebień. Stąd zobaczyliśmy masyw gór Gorców z pięknym widokiem na główny grzbiet górski. Jego najwyższym szczytem jest Turbacz. W oddali widzieli fragment Tatr Zachodnich wystających nad grzbietem Pasma Podhalańskiego. Schodząc do Rabki wstąpiliśmy Cmentarz Żydowski, który usytuowany jest na zboczu Góry Grzebień, na leśnej polance w okolicach Potoku Gorzkiego. Obecnie jest to cmentarz- pomnik martyrologii żydowskiej.

Wycieczka była realizowana w ramach własnego programu krajoznawczo-przyrodniczego „Zwiedzam, wędruje i poznaje” autorstwa Małgorzaty Róg.