Spotkanie z Panem Policjantem

20 października w klasie „0”a odbyło się spotkanie z dzielnicowym Panem sierż. sztab. Krzysztofem Romanowskim z Komisariatu Policji w Rabce – Zdroju.

Podczas spotkania funkcjonariusz przybliżył dzieciom zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci w trakcie służby, a także omówił zagadnienia związane z ruchem drogowym.W czasie wizyty dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomniały sobie symbole kolorów świateł sygnalizatora, znaczenie charakterystycznych znaków drogowych oraz oznakowanie przejścia dla pieszych. Policjant przypomniał także numery alarmowe i sytuacje w jakich należy z nich korzystać oraz rozdał uczniom elementy odblaskowe.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Panu Policjantowi piękne rysunki oraz zaśpiewały piosenkę pt.: „Kolorowe światła”.