W okolicy Krzywonia, czyli kapliczki, pszczoły i… kiełbasa

W dniu 4 października, wykorzystując sprzyjającą aurę, uczniowie klas 5B i 5C wyruszyli na zwiedzanie okolic Rabki. Grzbietem wzgórza wznoszącego się na „Leśnym Ludkiem” wędrowaliśmy w stronę Piątkowej Góry, zatrzymując się po kolei przy kapliczkach: Czarnej, Białej i wreszcie „Pociesznej Wody”. Słońce nas ogrzewało, widoki były cudne, więc po godzinach spędzonych w szkole był to czas wytchnienia i radości.

W drodze powrotnej zawitaliśmy do Pasieki Edukacyjnej na warsztaty dotyczące pszczół i pszczelarstwa. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat życia tych pracowitych owadów a także ich hodowli. Mieli okazję zajrzeć do ula, wykonać własnoręcznie świecę z wosku oraz skosztować miodu.

Ukoronowaniem dnia było ognisko w okolicy leśniczówki. Wycieczkę należy uznać za bardzo udaną!