Ślubowanie klas pierwszych

12 października 2021 r. o godzinie 9:00 odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Rabce - Zdrój uroczystość ślubowania klas pierwszych. Był to dzień wyjątkowy dla wszystkich pierwszoklasistów. Świadkami tego doniosłego wydarzenia byli zaproszeni goście, a wśród nich: pan burmistrz mgr Leszek Świder, pani dyrektor szkoły mgr Maria Janik, pani wicedyrektor mgr Joanna Kudela. Stremowanym pierwszoklasistom towarzyszyli rodzice.

Na tę chwilę najmłodsi uczniowie czekali z utęsknieniem, starali się do niej przygotować jak najlepiej. Pomogły im w tym panie: mgr Zuzanna Macioł i mgr Barbara Wierzba.

To ważne wydarzenie rozpoczęło się powitaniem gości i uczniów przez przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego. Następnie głos zabrali uczniowie klasy piątej którzy przywitali pierwszoklasistów i zapewnili o chęci niesienia pomocy przez starszych kolegów i koleżanki.

Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

Najważniejszy moment uroczystości poprzedziło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Potem nastąpiło to, na co wszyscy czekali – pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a pani dyrektor pasowała ich na uczniów.

Na pamiątkę tej pierwszej, doniosłej szkolnej uroczystości wszyscy pierwszoklasiści otrzymali dyplomy. Następnie głos zabrał pan burmistrz oraz przekazał upominki dla pierwszaków. Nie zabrakło też prezentów od rodziców.

Na zakończenie głos zabrała pani wicedyrektor mgr Joanna Kudela. Wykonane zostały również pamiątkowe zdjęcia.

Był to ważny dzień dla wszystkich. Moment składania ślubowania na sztandar szkoły oraz akt pasowania na ucznia na pewno pozostanie na długo w pamięci dzieci i ich rodziców.
     Oby każdy dzień w szkolnej karierze pierwszoklasistów był taki radosny, jak ten...