Projekt edukacyjny "Zdrowe ząbki całe życie"

Pod koniec kwietnia ubiegłego roku szkolnego obecna klasa IIIb wzięły udział w projekcie edukacyjnym "Zdrowe ząbki całe życie" organizowanym przez Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii Oddział Kraków , działające przy Collegium Medicum w Krakowie. Dopiero na początku września projekt został zakończony i klasa otrzymała dyplomy, nagrody i upominki .

Celem projektu jest umożliwienie szerzenia wiedzy na temat wyglądu oraz przebiegu wizyty w gabinecie dentystycznym oraz propagowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej wśród uczniów przedszkoli oraz uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej w dobie pandemii COVID-19.

Realizując projekt uczniowie .

• Obejrzeli film pt. „Wizyta Adaptacyjna”
    Oglądając go drugoklasiści uzyskali rzetelną wiedzę na temat jak może wyglądać wizyta u dentysty. Przedstawiono w nim krok po kroku przebieg wizyty adaptacyjnej, tak aby dzieci wiedziały czego się spodziewać po wizycie w gabinecie stomatologicznym. Film był nieskomplikowany, narracja dostosowana do wieku potencjalnych odbiorców.
  • Zapoznali się z prezentacją „Zadbaj o zdrowie swojej jamy ustnej z Elmy& Mexy”,
  • „Jak powstaje próchnica” , „Jak należy szczotkować zęby” dowiedzieli się z filmów edukacyjnych
  • Dzieci stale odwoływały się do wiedzy którą zdobyli w czasie realizacji ubiegłorocznego projektu „Zdrowo jem więc wiem”
  • Śpiewali i była zabawa ruchowa przy piosence „Szczotka, pasta” wyk. Fasolki
  • Przeprowadzony został Konkursu Zębuszkowy – test na tematy ogólno stomatologiczne
  • Zwyciężyli w konkursie

I miejsce -  Mateusz Woszczyna,

II miejsce -  Lena Wójciak,

III miejsce - Jakub Pasik, Bartłomiej Pędzimąż,

• Zajęcia plastyczne były podsumowaniem – wykonanie projektu plakatu zachęcający wszystkich do mycia zębów lub dowolnej pracy nawiązującej do higieny jamy ustnej.

Pokaz prac był na terenie klasy. Obecnie są prezentowane na korytarzu szkolnym - II piętro.