Piesza wycieczka kl. IIIB

9 września klasa IIIb z wychowawczynią rozpoczęła tegoroczne wędrówki od ścieżki edukacyjnej na Uroczysku Krzywoń.

Punkt 8.00 wyruszyliśmy sprzed szkoły i idąc bulwarami nad Poniczanką dotarliśmy do leśniczówki, gdzie czekała na nas Pani Leśniczy Justyna. Pokonała z nami całą ścieżkę bardzo ciekawie opowiadając o gatunkach drzew i roślin rosnących w okolicznych lasach, ptakach, gadach i płazach je zamieszkujących. Dowiedzieliśmy się bardzo wiele na temat mieszkańców oczka wodnego, moczarów, mrowiska oraz życia nietoperzów.

Ta wycieczka pozostawiła po sobie oprócz wielu wrażeń po wspaniale spędzonych zajęciach w terenie , również wiele wiadomości, za co bardzo dziękujemy Pani Justynie.

Wycieczka była realizowana w ramach własnego programu krajoznawczo-przyrodniczego „Zwiedzam, wędruje i poznaje” autorstwa Małgorzaty Róg