„Mały Książę” inaczej…

1 lutego uczniowie klas siódmych wyjechali na wycieczkę do Krakowa. Najpierw odwiedzili Laser Park, który zapewnia doskonałą zabawę małym i dużym graczom.Uczniowie mogli spróbować swoich sił w bezpiecznym, bo laserowym paintballu. Świetna rozrywka dla wszystkich, którzy lubią ruch, rywalizację i gry komputerowe. Wrażenia niesamowite, a współzawodnictwo tylko podnosiło temperaturę zabawy.
    Po tej odrobinie szaleństwa przyszła kolej na kulturę wysoką… Grupa przejechała do Teatru Współczesnego na sztukę będącą autorską adaptacją książki „Mały Książę” A. de Saint-Exupéry’ego. (Przed spektaklem chętni mogli „doładować akumulatory” w mieszczącej się na parterze budynku cukierni)
    Sama sztuka starała się nawiązywać do literackiego pierwowzoru, jednak wykorzystywała tylko najważniejsze wątki opowieści. Kreacja teatralna prowadzona była w taki sposób, aby widz mógł swobodnie odczytywać symbole zawarte w tekście oryginalnym. Multimedialna scenografia, trójpłaszczyznowość, odpowiednia warstwa muzyczna starały się oddać nieustannie przeplatające się motywy fabuły: realistyczny, baśniowy i psychologiczny.