Pasowanie na czytelnika

Jak co roku w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych!

Uczniowie zostali zapoznani z zasadami wypożyczania książek i z regulaminem zachowania się w bibliotece. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każdy z uczniów mógł wypożyczyć swoją pierwszą książkę!

Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali na własność książkę „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak. Dystrybucja prowadzona jest w ramach 6. edycji kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców.

Wszystkim pierwszakom, życzymy aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!