Spotkanie z Klio

Klio to w mitologii greckiej muza historii i to właśnie z historią w dniu 28 listopada spotkali się uczniowie naszej szkoły. Stało się to za sprawą Agencji Widowisk Artystycznych „Arkona”, która przedstawiła spektakl historyczny pt.:

” Od powstania listopadowego do odzyskania niepodległości”.

Podczas tej swoistej żywej lekcji historii uczniowie ( i nauczyciele) zapoznali się z historią Polski od czasów zaborów i nieudanych walk niepodległościowych do momentu tworzenia przez Piłsudskiego Legionów Polskich i odzyskiwania przez naród polski niepodległości. Ciekawej opowieści towarzyszyła prezentacja mundurów, uzbrojenia i innych elementów, w które uposażony był żołnierz wybierający się na front.

W części interaktywnej uczniowie mieli możliwość założyć umundurowanie żołnierskie, przejść przez etap żołnierskiej rekrutacji oraz musztry.

Na koniec był konkurs z nagrodami dla uważnych słuchaczy i obserwatorów.