Dzień Pluszowego Misia

27 listopada już po raz kolejny w naszej szkole uczniowie „zerówki” świętowali Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyniosło do szkoły swojego ukochanego misia lub inną pluszową zabawkę.

Na początku spotkania wszyscy przedstawili swoich pluszowych przyjaciół. Następnie dzieci obejrzały prezentację poświęconą historii powstania pierwszego pluszowego misia. Pokaz kończył się konkursem na rozpoznawanie postaci misiów – bohaterów bajek i filmów. Trzeba przyznać, że „zerówkowiecze” znakomicie radzili sobie z tą konkurencją :)

Następnie uczniowie odpowiadali na inne pytania związane z misiami, ale już nie pluszowymi, a tymi ze świata realnego. Zadziwiali prowadzącego swoją wiedzą, min. o tym, że koala żywią się liśćmi eukaliptusa. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana słodką niespodzianką.

Kolejna prezentacja, którą dzieci obejrzały, dotyczyła historii powstania książki o najbardziej znanym misiu na świecie, tj. o Kubusiu Puchatku. Po tym dzieci wspólnie z prowadzącym śpiewały „misiową” piosenkę „Głowa, ramiona, kolana pięty” oraz wykonały szereg ćwiczeń z wykorzystaniem i w towarzystwie swoich pluszaków.

Następnie nauczyciel-bibliotekarz przeczytał powoli i wyraźnie tekst przedstawiający ciekawostki z życia niedźwiedzia brunatnego, a uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania sprawdzające uwagę i pamięć. Również z tym ćwiczeniem poradzili sobie znakomicie. Na zakończenie każdy z uczestników zabawy został uhonorowany odznaką „PRZYJACIEL MISIA”, otrzymał słodki poczęstunek i wybrany rysunek niedźwiadka do pokolorowania.

Maria Wawryków