Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Zdrowie psychiczne definiowane jest przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako „pełny dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka”. W życiu każdego człowieka przychodzą trudniejsze momenty, kiedy jest “ciężko na duchu”. Jest wiele czynników, które mogą wpływać na gorsze samopoczucie. Jednym z nich to stres.
W dniach 10-12 października pedagog specjalny Małgorzata Róg przeprowadziła w klasach siódmych i ósmych zajęcia nt. „ Metody na rozładowywanie stresu”

• W czasie zajęć uczniowie rozwijali umiejętności radzenia sobie z napięciem i
    niepokojem. Poszerzyli wiedzę na temat stresu, jego objawów i skutków
  • Poznali również w praktyce metody relaksacyjne i ich przydatności w radzeniu sobie
    ze stresem min. Ćwiczenia relaksacyjnego metodą Treningu Autogennego Schulza.
    Posumowaniem zajęć była prezentacja „Techniki radzenia sobie ze stresem.”, oglądając ją
    poznali jeszcze inne sposoby na przezwyciężenie stresu.

Był to już drugi cykl zajęć z pedagogiem specjalnym , pierwszy był przeprowadzony w kilku klasach w pierwszym i drugim tygodniu nauki:

- w klasach 1-3 – Zajęcia adaptacyjne w nowym roku szkolnym – moje szkolne emocje.
- klasach 4-8- Jestem wieki! podnoszenie samooceny ucznia wzgledem przedmiotów szkolnych.

Przydatne linki:

TRENING AUTOGENNY SCHULTZA. RELAKSACJA, UZDROWIENIE. - YouTube