XI OGÓLNOPOLSKIE DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

„Po polsku o historii”

27. września uczniowie naszej szkoły po raz 11 wzięli udział w Ogólnopolskim Dyktandzie „Po polsku o historii” organizowanym przez Stowarzyszenie Polonistów i Fundację„Zawsze Warto”.
     Celem konkursu jest rozbudzanie w uczniach poprawności ortograficznej połączonej z krzewieniem wiedzy o historii Polski.
Konkurs odbywał się w dwóch grupach wiekowych: klasy IV – VI i klasy VII – VIII. Wzięło w nim udział 23 uczniów.
     Prace uczniów, które osiągnęły 75% poprawność ortograficzno – interpunkcyjną (próg wskazany przez Organizatora) zostały odesłane do dalszej kwalifikacji do etapu wojewódzkiego.

Klasy IV – VI:
1. Adrian Myszkiewicz 6a
2. Maria Mirga 5a
3. Marcin Chryc 6a
4. Andrzej Sawina 6a
5. Jakub Pasik 5b

Klasy VII – VIII:

1. Karolina Pędzimąż 7b
2. Marta Walczak 7c
3. Maja Worwa 8a
4. Maria Śliwa 7a

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zapału ortograficznego, a wyróżnionym uczniom życzymy dalszych sukcesów !