Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu

14.06. 2023 w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu adresowanego do uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Rabki – Zdrój. Na uroczystości obecna była Pani Małgorzata Gromala – zastępca burmistrza Rabki – Zdroju, Pani Anna Gąsior dyrektor Biblioteki Miejskiej w Rabce – Zdroju, Pan Bolesław Bara dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce – Zdroju, dyrektorzy szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Rabka –Zdrój, laureaci konkursów wraz z opiekunami.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Rabki – Zdroju, mgr Leszka Świdra.

Celem trwających od kwietnia konkursów było upamiętnienie 70. rocznicy nadania Rabce – Zdroju praw miejskich poprzez zaangażowanie dzieci i młodzieży w różnorodne formy aktywności.

Konkurs odbywał się w 4 kategoriach: literackiej, plastycznej, historycznej i fotograficznej.

Powołane jury w składzie: Bolesław Bara, Krystyna Kachel, Natalia Klęsk, Irena Hajda i Maria Janik spośród nadesłanych prac wyłoniło laureatów.

Konkurs literacki, kategoria wiersz o Rabce – Zdroju:

1. miejsce: Wiktoria Kowalcze - SP Chabówka
2. miejsce: Gabriela Bednarczyk SP 3 oraz Izabela Stanik SP 3
3. Jarosław Florek SP 2 oraz Vanessa Sachnik SP 2

Konkurs literacki, kategoria wywiad:

1. miejsce Julia Kania SP 2
2. miejsce Izabela Florek SP 2
3. miejsce Anna Sławomirska SP 2

Konkurs historyczny:

1. miejsce Aleksandra Pędzimąż SP Chabówka oraz Maciej Czyszczoń SP 2
2. miejsce Nel Kramarczyk SP 2
3. miejsce Iga Mac SP 2

Konkurs fotograficzny:

1. miejsce Dawid Starmach SP Chabówka
2. miejsce Mateusz Chromejko SP 2
3. miejsce Julia Palarczyk SP 1

Konkurs plastyczny – projekt breloczka lub maskotki promującej Rabkę –Zdrój

Klasy I – III

1.miejsce Anna Rogowiec SP 3
2. miejsce Natalia Kowalczyk SP 4

3.miejsce Zuzanna Górecka SP Chabówka

Klasy IV – VIII

1. miejsce Nadia Czyszczoń SP 2 oraz Ksawery Miśkowiec SP 3
2. miejsce Natalia Filar SP 2 oraz Marek Pękalski SP 2
3. Klaudia Rogowiec SP 4 oraz Klaudia Kowal SP Rdzawka

Fundatorem nagród był Urząd Miejski w Rabce – Zdroju.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!!