Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego

9 stycznia 2023r.uczniowie zainteresowani przyrodą i ekologią wzięli udział w XIII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO.
     Konkurs miał zasięg ogólnopolski a przygotowany był przez Szkołę Podstawową nr 62 w Krakowie. Pozwolił on uczniom rozwijać uzdolnienia i zamiłowania przyrodnicze, umożliwił kształtowanie wrażliwości ekologicznej, a także uświadomił, że przyroda jest wartością wspólną i jej stan zależy od każdego z nas.
     Do etapu szkolnego przystąpiło 15 uczniów z klas VI – VIII. Uczestnicy już w pierwszym etapie musieli wykazać się rozległą wiedzą z zakresu nauk przyrodniczych, ekologii i ochrony środowiska. Do etapu finałowego zakwalifikowały się dwie uczennice z klasy 8b: Julia Świder i Aneta Stolarczyk, które w ostatecznych rozgrywkach zdobyły tytuł laureata.