Wycieczka krajoznawcza na Luboń Wielki

Piękna pogoda, wspaniałe towarzystwo i piękne widoki roztaczające się na Beskid Wyspowy, towarzyszyły pieszej wycieczce klas siódmych na Luboń Wielki. Przewodnikiem był nieoceniony Pan Krzysztof, który w bardzo przystępny sposób ukazał walory przyrodnicze i turystyczne naszej pięknej górskiej krainy, wplatając w swoje opowieści różne ciekawostki. Wędrując, mieliśmy okazję podziwiać widoki w kierunku Beskidu Wyspowego, Gorców i dzięki doskonałej widoczności nawet Tatr. Na szczycie trud naszej wędrówki wynagrodziło piękne schronisko przypominające domek Baby Jagi i szeroka panorama rozpościerająca się na kolejne szczyty Beskidów np. Lubogoszcz, Szczebel i Śnieżnicę. Na koniec zapłonęło ognisko, a zapach pieczonych kiełbasek długo roznosił się po okolicy.