Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 3 B

21 lutego klasa 3 B „wpisała” się w obchody MDJO 2023. Zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania wesołych „łamijęzyków”, ćwicząc przy okazji artykulację. Potem wyszukiwaliśmy w tekstach brakujących znaków diakrytycznych – kresek, kropek i ogonków, by przywrócić wyrazom ich sens i znaczenie. Następnie tworzyliśmy merdającego ogonkiem „pieska ortograficznego”, wyszukując przy okazji wyrazy z trudnościami ortograficznymi w naszym otoczeniu. Podsumowaniem zajęć było dyktando „biegające”. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał certyfikat udziału w świętowaniu Dnia Języka Ojczystego.