Jasełka

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen serdeczności i radości. Tradycyjnie w naszej szkole, w ostatni dzień nauki przed świętami zostały wystawione jasełka w wykonaniu uczniów klasy 5c i 8a.
     Celem przedstawienia było wprowadzenie wszystkich w świąteczny nastrój podczas oczekiwania na zbliżające się święta. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa przedstawione w nieco inny sposób. Scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców przeplatane były kolędami i pastorałkami. Nie zabrakło też Heroda, który za wszelką cenę chciał utrzymać się u władzy oraz podstępnych diabłów. Uczniowie doskonale wcielili się w swoje role oraz zaprezentowali umiejętności wokalne, recytatorskie i aktorskie.
     Sztuka zaprezentowana przez uczniów bardzo spodobała się społeczności szkolnej. Uczniowie i nauczyciele nagrodzili występ gromkimi brawami. Pani dyrektor Joanna Kudela podziękowała wykonawcom i złożyła wszystkim świąteczne życzenia Na koniec zostały wręczone dyplomy i słodkie upominki dla klas, które wyróżniły się w szkolnym konkursie na najpiękniejszą choinkę zorganizowanym przez SU.