Mikołajkowa wycieczka klasy III B

logotypy

Dnia 6 grudnia 2022 roku uczniowie klasy 3 b wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu pn. „Poznaj Polskę”. Padający deszcz nie zniechęcił nas do przejścia Drogi Królewskiej – najbardziej atrakcyjnej i najczęściej uczęszczanej trasy turystycznej Krakowa. Dzieci dowiedziały się, że ten historyczny zespół miasta Krakowa przemierzały wspaniałe orszaki królewskie, udające się na wzgórze wawelskie. Pokonując trakt królewski uczniowie mieli okazję poznać legendy związane z zabytkowymi obiektami miasta. W ramach zajęć edukacyjnych „Z legendami zwiedzam Kraków” rozwiązywali rozmaite zagadki oraz quizy. Po pokonaniu trasy królewskiej udaliśmy się do Spółdzielni Socjalnej Równość, gdzie uczestnicy wycieczki otrzymali gorący posiłek.
     Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu - dawnej siedziby królów. Pobyt na wzgórzu wawelskim rozpoczęliśmy od zwiedzenia Katedry Wawelskiej i grobów królewskich. Dzieci dowiedziały się, że Katedra Wawelska, to miejsce koronacji i pochówku polskich monarchów. Mogliśmy podziwiać wiele kaplic, a wśród nich na szczególną uwagę zasługuje kaplica ufundowana przez króla Zygmunta I Starego zwana Zygmuntowską. Następnie wspięliśmy się na wieżę Zygmuntowską, by z bliska obejrzeć Dzwon Zygmunt oraz podziwiać panoramę Krakowa.