JEDNA DRUŻYNA – JEDEN CEL – JEDNA GODZINA

Zagadki, łamigłówki, szyfry – kto z nas nie lubi ich rozwiązywać? Fascynują niezależnie od wieku. Stąd pomysł klas siódmych na szkolną wycieczkę. Escape room okazał się świetną alternatywą dla popularnych rozrywek. Uczniowie w różnych tematycznych pokojach rozwiązywali zagadki, odkrywając tajemnice, współpracując ze sobą, bo na tym polegała istota zabawy. Mimo, że tylko nielicznym udało się wydostać przed czasem i tak każdy okazał się zwycięzcą.
     Po pełnej ekscytacji zabawie udaliśmy się do Muzeum Inżynierii Miejskiej. Tutaj prześledziliśmy rozwój komunikacji miejskiej w Krakowie od wprowadzenia tramwaju konnego poprzez tramwaj elektryczny. Na koniec każdy z uczestników zasiadł za steram tramwaju i w symulatorze poruszał się po ulicach Krakowa.
     Do Rabki wróciliśmy w godzinach wieczornych:)