W dobie edukacji zdalnej

Jak w dobie edukacji zdalnej
wygląda aktywność uczniów naszej szkoły poza lekcjami?

Nasza młodzież uczestniczyła w projekcie „Zaangażowana szkoła”, który był realizowany od września 2020 r. do lutego 2021 r. Uczniowie brali udział między innymi w zajęciach z „Robotyki”, na których budowali i programowali własne roboty, wykonane z klocków LEGO. Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem, ponieważ poprzez świetną zabawę dzieci rozwijały wyobraźnię stając się kreatywnymi twórcami.

„Projektowanie stron internetowych” to kolejne zajęcia realizowane w ramach projektu. Dzieci poznały tagi HTML, uczyły się projektować strony, kreatywnie i twórczo realizowały swoje pomysły.
W ramach projektu dla klas VII i VIII zorganizowane zostało kółko geograficzne. Uczniowie mięli przygotowany Escape Room, w którym rozwiązywali kolejno zadania geograficzne, aby dotrzeć do ukrytego skarbu.

Podczas kolejnych zajęć musieli wykazać się wiedzą z zakresu geografii fizycznej na zajęciach w terenie /praca z mapą, kompasem/.

Nauczyciele prowadzący projekty:
Agata Kubińska