Wycieczka klas 4a i 4b do Krakowa

Dnia 26.10.2022 r. klasy 4a i 4b udały się na wycieczkę do Krakowa. Uczniowie najpierw odwiedzili Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, gdzie trasą „Niesamowity Świat Zwierząt”, miały możliwość przyjrzeć się z bilska funkcjonowaniu zwierząt w wybranych ekosystemach. Trasa obejmowała przegląd współczesnych zwierząt, analizę pochodzenia ewolucyjnego człowieka, jako gatunku, jego pozycję w świecie fauny oraz wpływ na środowisko przyrodnicze i bioróżnorodność.

Kolejnym etapem wycieczki było odkrywanie przez uczniów tajemic Podziemi Krakowskiego Rynku. Uczniowie odwiedzili muzeum, gdzie kryje się skarbiec wiedzy o przeszłości Krakowa. Mogli tam odczuć atmosferę panującą na średniowiecznym rynku. To była swoista podróż w czasie, aż do XI wieku!

Następnie, korzystając z bardzo ładnej pogody, uczniowie spacerowali od krakowskich Sukiennic, wzdłuż Wisły, aż po sam Wawel! Zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do Rabki późnym popołudniem.