XXII Dzień Papieski

W dniu 27.10.22 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji obchodów XXII Dnia Papieskiego. Dzień Papieża Jana Pawła II to polskie święto obchodzone co roku 16 października. Dzień ten ustanowiono w hołdzie polskiemu papieżowi upamiętniając rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Głównym hasłem akademii była dewiza Jana Pawła II - Totus Tuus, czyli Cały Twój. Uczniowie klas 5b i 6a zaprezentowali wiersze i utwory muzyczne, wspominające życie Karola Wojtyły, a także Jego kult Matki Bożej.

Na zakończenie akademii wspólnie zaśpiewano ulubioną pieśn Jana Pawła II, Barkę.