Wycieczka klas 5a i 5b do Ojcowskiego Parku Narodowego

W dniu 21.10.22 uczniowie klas 5a i 5b odwiedzili Ojcowski Park Narodowy.
W ramach wycieczki młodzież, pod fachowym okiem przewodnika odwiedziła ekspozycje w Centrum Edukacyjno-Muzealnym w Ojcowie. Zapoznano się z pradziejami doliny Prądnika - od okresu górnej jury, po czasy współczesne oraz historią i działalność parku. W kolejnych salach prezentowane były m.in. wnętrza jaskini, zabytki archeologiczne (przyrodnicze i kultury materialnej), a także miejscowe gatunki fauny i flory.

Kolejnym etapem wędrówki była Jaskinia Łokietka -  wyżłobiona przez wodę w wapieniach górnej jury. Wewnątrz jaskini uczniowie mieli szansą zobaczyć śpiące nietoperze. Wędrując ścieżką edukacyjną zwiedzający podziwiali malownicze skałki, m. in. słynną Krakowską Bramę.

Ostatnim punktem wycieczki były krótkie odwiedziny  Zamku w Pieskowej Skale oraz potężna Maczuga Herkulesa. Podczas wycieczki uczniowie mieli szansę zapoznać się z pięknem przyrody i historią nie odległych rejonów swojego województwa - Małopolski.