Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 18 października 2022r. o godz. 09:00 w naszej szkole odbyło się „Ślubowanie klas pierwszych.”

Pierwszoklasiści z klasy I a i I b wstąpili do grona społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Orkana. Naszą uroczystość zaszczyciła Pani Dyrektor Joanna Kudela oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Rabka – Zdrój, rodzice i nauczyciele.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to piękna tradycja, która uwzględnia strój galowy, przysięgę na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia. Po oficjalnym powitaniu i odśpiewaniu hymnu Polski, pierwszaki odświętne ubrane i bardzo przejęte przystąpiły do zaprezentowania swoich umiejętności: wierszy, piosenek oraz znajomości zasad ruchu drogowego. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Po ślubowaniu Pani Dyrektor Joanna Kudela kolorowym ołówkiem dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. Następnie wychowawczyni danej klasy wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy oraz ufundowane przez rodziców kolorowe kuferki wypełnione słodyczami. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Kochane Pierwszaki!

Cieszymy się, że jesteście już pełnoprawnymi uczniami NASZEJ SZKOŁY i życzymy Wam powodzenia oraz sukcesów w nauce.

Wychowawczynie:

kl. I a – Paulina Talaga