Wycieczka klas 6a i 6b do Ojcowskiego Parku Narodowego

Rankiem 17 października uczniowie klasy VI a i b pojechali autokarem do Ojcowskiego Parku Narodowego. Na początku młodzież pod okiem pana przewodnika zwiedziła Grotę Łokietka, w której miała zaszczyt spotkać jednego z jej mieszkańców - małego nietoperza. Dalej szóstoklasiści wędrowali wąwozem, aż do Bramy Krakowskiej, a następnie przy Źródełku Miłości odpoczęli i zjedli drugie śniadanie, by nabrać siły na dalszą wędrówkę.

W kolejnym etapie wycieczki było przejście Doliną Prądnika, oraz zwiedzanie Ekspozycji Przyrodniczej w Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego im. prof. W. Szafera. Dużą ciekawostką również okazała się Kaplica na Wodzie. Młodzież miała okazję zwiedzić zamek w Pieskowej Skale oraz zrobić sobie zdjęcie obok Maczugi Herkulesa. Taki piękny i słoneczny dzień jak okazał się 17 października trzeba było wykorzystać, by trochę się poruszać, oraz nacieszyć oczy pięknymi jesiennymi krajobrazami Ojcowskiego Parku Narodowego.