Na gorczańskich szlakach z jesienią pod rękę

W dniach 11-12. 10. klasa VI c wybrała się na dwudniową, pieszą wycieczkę na gorczańskie szlaki.

Trasa wędrówki wiodła od Długiej Polany w Nowym Targu na Turbacz (pierwszy dzień), gdzie po kwaterunku i obiedzie kontynuowaliśmy eksplorowanie okolicznych szlaków i urokliwych zakątków znajdujących się w niedalekiej odległości od schroniska. Nie lada gratką była wizyta w dyżurce pracowników GOPR, gdzie uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się pracy ratowników górskich oraz poznać wyposażenie niezbędne w codziennym niesieniu pomocy potrzebującym turystom. Na zakończenie dnia było ognisko, kiełbaski i jeszcze więcej dobrej zabawy.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od pysznego śniadania, po którym wyruszyliśmy czerwonym szlakiem w kierunku Rabki – Zdroju, kolejno przez Stare Wierchy i Maciejową. Towarzyszyła nam piękna pogoda, którą podarowała nam jesień. Nagrodą za poniesione trudy i niedogodności były cudowne widoki na wielokolorowe lasy, które zmieniają swoją szatę na żółto – złoto – brązową.

Nad prawidłowym przebiegiem wycieczki i bezpieczeństwem jej uczestników czuwał ratownik GOPR Pan Mariusz Zaród.