Dzień Szkoły: konkurs mitologiczny dla klas V-tych

„Na greckim Parnasie”

W ramach Dnia Szkoły uczniowie klas piątych przygotowali i wystawili inscenizację wybranego mitu:
kl. Va – mit o królu Midasie; kl. Vb – o Demeter i Persefonie; kl. Vc – o Syzyfie.
     Każda z klas zadbała o odpowiedni scenariusz, dobór kostiumów oraz rekwizytów. Aby zaangażować do udziału wychowanków wszystkich klas, uczniowie rywalizowali także w konkursie na najciekawsze przebranie za postać mitologiczną. Najwięcej przebrań przygotowała Vb. Inscenizacje i przebrania oceniała komisja złożona z nauczycieli i rodziców obecnych na sali gimnastycznej.

Mamy nadzieję, że wszyscy znakomicie się bawili :)