Dzień Szkoły: Inspiracje romantycznym bohaterem uczniów klas VII

Zadanie było proste: należało wybrać bohatera literackiego z epoki romantyzmu poznanego podczas lekcji języka polskiego i się za niego przebrać. Tyle w teorii. Praktyka okazała się być nieco bardziej skomplikowana.Oprócz wyboru spośród: Balladyny, Aliny, Wacława, Klary, Podstoliny, Guślarza, Widma Złego Pana, Świtezianki, Strzelca i innych należało dobrać strój, wykonać charakterystyczny make - up oraz znaleźć odpowiednie okoliczności przyrody, co w epoce romantyzmu miało kluczowe znaczenie. No i dobrać właściwe rekwizyty oraz pozbyć się z pola widzenia obiektywu wszelkich współczesnych elementów.

To wcale nie było takie proste zadanie! W ramach obchodów Święta Patrona Szkoły to właśnie z takim wyzwaniem mieli się zmierzyć uczniowie klas VII. I trzeba przyznać wywiązali się z niego znakomicie! Jury po wstępnej selekcji wyłoniło 11 zdjęć, które poddane były dalszej ocenie. Wybór tego jedynego, najbliższego autentykowi wcale nie był łatwy.

Popatrzcie i oceńcie sami!