Jesteśmy z Tobą Polsko!

„Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy(…)”

Polsko jesteśmy! Choć zamknięci w swoich domach pamiętamy o Twoim święcie, pamiętamy o ludziach, którym zawdzięczamy WOLNOŚĆ. O tych WIELKICH, z pierwszych stron gazet: Piłsudski, Dmowski, Paderewski, jak iotych bezimiennych, szarych żołnierzach, którzy walczyli na wojnie i ponosili śmierć za POLSKĘ, za to bym mógł swobodnie mówić po polsku, czytać polskie książki, chodzić do polskich szkół.

Żyjemy w „dziwnych” czasach: maseczki, lekcje on – line, dystans społeczny, zakaz zgromadzeń. A nasi przodkowie? Jakie były ICH czasy? Brak ojczyzny, zabory, zakaz mówienia w języku polskim, kary za czytanie polskich książek, kary za chodzenie na msze święte w języku polskim.

Polsko! 11 listopada 1918 narodziłaś się na nowo, jako niepodległy kraj, ODZYSKAŁAŚ NIEPODLEGŁOŚĆ, wróciłaś na mapy świata, przywróciłaś Polakom utracone poczucie godności. Tą godność niesiemy po dzień dzisiejszy; szanujemy symbole narodowe, pamiętamy o świętach państwowych, dbamy o Ciebie Polsko.
Wszystkiego najlepszego z okazji 102. Rocznicy Ponownych Narodzin. Życzymy Ci mądrych obywateli – zawsze gotowych bronić Twego dobrego imienia. Bądź Polsko domem i bezpiecznym schronieniem dla wszystkich Polaków. Bądź zawsze wolnym krajem, szanowanym i kochanym przez swoich mieszkańców.

Życzenia składają:
dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie, pracownicy obsługi Szkoły Podstawowej nr 2