Z wizytą w Pienińskim Parku Narodowym

31 maja uczniowie klasy 5c wraz z opiekunami i instruktorami wybrali się na wycieczkę turystyczno – krajoznawczą do Pienińskiego Parku Narodowego.
Główną atrakcją był spływ na pontonach Przełomem Dunajca. Poinstruowani o zasadach bezpiecznego zachowania na pontonach, ubrani w kapoki i kaski, wyposażeni w pagaje (wiosła) wyruszyliśmy w dwugodzinną podróż wodną, której trasa wiodła wokół Trzech Koron i Sokolicy. Wspaniała pogoda zapewniła doskonałe widoki na krajobrazy pienińskie, zimny Dunajec studził emocje uczniów, a przemoczone ubrania i buty szybko schły :)

Każdy z uczestników poczuł smak ciężkiej pracy związanej z wiosłowaniem oraz siłę współpracy, kiedy na jedną komendę należało mocno wiosłować, by nie dać się zepchnąć prądowi rzecznemu na kamienie.

Po odpoczynku i wspólnym obiedzie udaliśmy się na spacer Wąwozem Homole w kierunku Jaworek, skąd mogliśmy podziwiać cudowne, skąpane w słońcu widoki na wzniesienia pienińskie.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wycieczki :)