Program „Misja Kieszonkowe”

W marcu klasa 3 b została zgłoszona do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Misja Kieszonkowe”, którego pomysłodawcą jest Bank BNP Paribas.
Celem Programu „Misja Kieszonkowe” jest propagowanie wśród uczniów wiedzy na temat finansów, bankowości, przedsiębiorczości i poszerzenie ich wiedzy w tym zakresie. Pod koniec kwietnia rozpoczęliśmy realizacje programu w oparciu o dostarczony zestaw narzędzi oraz materiałów edukacyjnych z zakresu finansów.

Zajęcia w ramach pierwszego scenariusza uporządkowały wiedzę dzieci na temat tego, skąd biorą się pieniądze, jak się je zarabia, jak wyglądają banknoty i monety, jak można odkładać
kieszonkowe oraz jak rozmieniać i liczyć pieniądze.

Po drugich zajęciach dzieci dowiedzieli się m. in. jak założyć konto w banku, jak posługiwać się kartą płatniczą, na czym polegają płatności bezgotówkowe i jak zaprojektować listę zakupową. Po przeprowadzeniu zajęć całą klasą stworzyliśmy pracę plastyczną Kieszonk(ow)e podróże pełne marzeń, którą przesłaliśmy na konkurs. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Po realizacji zadań programu uczniowie 3b wiedzą, że nie warto oceniać innych przez pryzmat statusu materialnego, a pieniądze mogą być środkiem do własnego rozwoju – nie tylko realizacji zachcianek.