Wycieczka do Krakowa uczniów klasy III B

logotypy

Uczniowie klasy 3b w ramach, ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, projektu „Poznaj Polskę” 19 marca byli na wycieczce szkolnej w Krakowie. Pogoda była przepiękna, wiec dzieci chętnie spacerowały podziwiając zabytki tego pięknego miasta.

W pierwszym etapie wycieczki brali udział zajęciach plenerowych w ramach sesji Akademii Żakowskiej i przeprowadzone przez animatora tejże instytucji.

• Uczniowie przemierzając ulicami Krakowa wykonywali różnego rodzaju zadania związane z mijanymi pięknymi kamienicami, pomnikami i zabytkowymi budowlami. Pracowali aktywnymi metodami pracy - ćwiczenia, gry, zabawy.
  • Zobaczyli zabytki i poznali ich historię: Barbakan, Bramę oraz ulicę Floriańską, Sukiennice, Duży i Mały Rynek Karkowski, dziedziniec arkadowy UJ Collegium Maius, zabytkową kamienice -Pałac „Pod Krzysztofory”
  • Zwiedzili wewnątrz Kościół Mariacki- zapoznanie min. z historią Ołtarza Wita Stwosza
  • Poznały legendy o Hejnale Mariackim, Wieżach Kościoła Mariackiego, Zaczarowanych gołębiach w Krakowie, ;o Lajkoniku.
  • Wysłuchały również hejnału i , pomachały hejnaliście a on im odmachał co wróży szczęście.

Po smacznym obiedzie i odpoczynku udali się na Wawel. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o Katedrze Wawelskiej. Weszli na jej wieżę, gdzie każdy mógł dotknąć Dzwonu Zygmunta. Zeszli też do Grobów Królewskich w krypcie świątyni. Podziwiali dziedziniec arkadowy Zamku Królewskiego na Wawelu. Smoczą Jamą wyszli na bulwary wiślne, gdzie powitał ich zionący ogniem smok.

W poznaniu tych wszystkich pięknych miejsc pomogła nam Pani przewodnik Urszula Malczyk z Akademii Żakowskie, której bardzo serdecznie dziękujemy.