ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!

Zakończenie ogólnopolskiego projektu

„ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!"

W ubiegłym roku szkolnym KLASA 1b realizowała pod kierunkiem swojej wychowawczyni Małgorzaty Róg zajęcia ogólnopolskiego projektu „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!” przyjmując nazwę RABKUSIE. Projekt objęła honorowym patronatem Pierwsza Dama, Agata Kornahauser-Duda.

Projekt w związku z zaistniałą sytuacją –pandemia covid 19, całkowicie zakończył się dopiero w październiku tego roku szkolnego, przesłanie nagród. Obecna klasa druga b może się poszczyć bardzo dużym sukcesem – zdobyła 3 miejsce w etapie jesiennym, 12 miejsce w etapie zimowym oraz 4 miejscem w klasyfikacji GRAND PRIX. W projekcie brało udział 2400 zespołów z całej Polski.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.
Projekt również kształcił rodziców, bo to od nich zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie swoich dzieci, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

PROJEKT „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM” jest to również:
• wieloaspektową i spójną formułą wpisującą się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej;
• szansą dla uczniów na zdobycie wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych, a także zdobycie cennych umiejętności, takich, jak praca w grupie.

Nagrody były super – piórniki ekologiczne, zestawy plastyczne i imienny dyplom dla każdego.
Bardzo dziękujemy za pomoc Rodzicom za aktywne włączenie się w przeprowadzanie projektu „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM".

GRATULUJEMY SUKCESÓW :-)