Wycieczka klasy III B do pasieki edukacyjnej

Na terenie Rabki dzieciaki mają możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych warsztatach edukacyjnych. Tym miejscem jest pasieka edukacyjna Zrzeszenia Pszczelarzy Gorczańskich na Krzywoniu. Uczniowie klasy 3B SP2 w piątek przeżyli bardzo ciekawą przygodę z pszczołami. Państwo Szewczukowie - pszczelarze opowiadali o tym, czym na co dzień zajmują się pracowite pszczoły. Królowa matka, pszczoły robotnice i trutnie leniuszki to jedni z wielu bohaterów pszczelich opowieści. Dzieci razem z pszczelarzem odkrywali tajemnice kryjące się w ciemnym ulu. W rękach trzymali trutnie, teraz wiedzą że nie muszą się ich bać. A dlaczego? Odwiedźcie pasiekę, a się dowiecie. Uczestniczyli w smakowej podróży dzięki degustacji miodów i wąchaniu naturalnego pszczelego wosku. Przymierzali specjalny pszczelarski strój. W ramach bezpłatnych warsztatów /dotacja UM Rabka-Zdrój/, każde dziecko wykonało świeczkę z węzy pszczelej (zawijana).

Bardzo dziękujemy Panu Tomkowi i Jego żonie Marysi za super zajęcia.