Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

logotypy

28 kwietnia 2022r. uczniowie klas I „a” i I „b” pojechali na wycieczkę do Wieliczki z Programu Poznaj Polskę finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie porozumienia nr PPME i N/ 2022/DP/63 z dnia 14 kwietnia 2022r.

Uczniowie byli na Zamku Żupnym, gdzie w Muzeum Żup Krakowskich oglądali ekspozycję zabytkowych solniczek. W jednej z sal tego zamku brali udział w zajęciach edukacyjnych „Dlaczego w Wieliczce zbudowano zamek”, podczas których zapoznali się z historią tego zamku i wykonali pieczęć z herbem Wieliczki z masy solnej. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Kopalni Soli trasą „Śladami legend”. Uczniowie musieli tu zejść pokonując aż 380 drewnianych schodów. Podziemia kopalni wywarły na uczniach ogromne wrażenie. Najbardziej podobała się dzieciom Kaplica Świętej Kingi, gdzie wykonano pamiątkowe zdjecie.