SZKOLNE PRZYGODY GANGU SWOJAKÓW w klasie IIIB

Corocznie ”Biedronka” ogłasza konkurs czytelniczo-plastyczny dla klas I-III, w którym obecna klasa trzecia B już po raz drugi wzięła udział.

W tym roku bohaterami był Gang Swojaków. W październiku uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą Małgorzatą Róg wzięli udział w tym ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”.

Jego celem jest przede wszystkim ukazanie uczniom piękna polskiej przyrody oraz zachęcenie ich do oderwania wzroku od ekranu i zainteresowania się naturą. Po izolacji i nauce zdalnej szczególnie ważne jest zmotywowanie dzieci do spędzania czasu na zewnątrz.

W ramach realizacji programu obejrzano prezentację na temat „Gatunki zagrożone wyginięciem w Polsce”. Na zajęciach uczniowie uczyli się śpiewać piosenkę ”Gang Swojaków”. Założyli oni dzienniczki obserwacji przyrody, w których zapisywali swoje spostrzeżenia dotyczące życia zwierząt i roślin w przyrodzie oraz sporządzali notatki i wykonywali zaproponowane zadania do „Dziennika Troskliwego Odkrywcy”.

Zdobytą wiedzę uzupełnioną wiadomościami z Internetu trzecioklasiści mogli wykorzystać podczas wykonywania konkursowej pracy plastycznej- makiety w formie mapy Małej Ojczyzny - Gorce, na której zostały zaprezentowane zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt.

Celem wszystkich zajęć było ukazanie uczniom piękna polskiej przyrody oraz uwrażliwienie na dbałość o środowisko naturalne.