Spotkanie edukacyjne w ramach akcji "Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka"

Dnia 21.12.2021r. dzieci z klasy "0" wzięły udział w lekcji online w formie wideokonferencji z Inspektorami Transportu Drogowego w ramach akcji Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka.

Najważniejszym celem akcji jest promowanie wśród dzieci od najmłodszych lat bezpiecznych zachowań na drodze i wyczulanie młodych umysłów na niebezpieczeństwa, mogące wystąpić w ruchu drogowym.

Prowadzący zajęcia wspólnie z dziećmi omawiali przepisy i zasady ruchu drogowego istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa najmłodszych.

Tematyka lekcji obejmowała:

- zasady poruszania się po drogach i stosowanie do sygnalizacji świetlnej,

- bezpieczeństwa w podróży,

- konieczności noszenia elementów odblaskowych,

- identyfikację służb ratunkowych oraz umiejętność ich prawidłowego powiadamiania.

Zajęcia były uatrakcyjnione materiałami multimedialnymi, w tym animowanymi filmami, których głównym bohaterem był Krokodylek Tirek.

Dodatkowym elementem lekcji online była możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy Inspekcji Transportu Drogowego.