Klasa 3 B zwiedziła Kopalnie Soli w Wieliczce

2 grudnia klasa 3b była na wycieczce w Wieliczce. Zwiedzali sławną w całej Polsce Kopalnię Soli oraz brali udział w zajeciach edukacyjnych w Muzeum Żup Solnych. Do kopalni schodziliśmy starymi drewnianymi schodami. Kiedy zeszliśmy na sam dół zobaczyliśmy bardzo dużo soli. Przywitał nas przewodnik. Oprowadzał nas po kopalni i opowiadał historię jej powstania oraz legendy min. o Św. Kindze. Wędrowaliśmy solnymi chodnikami górniczymi. Zobaczyliśmy górniczą, drewnianą maszynę z XVII wieku i barokową kaplicę Św. Antoniego z XVII wieku, jeziorko solankowe i piękne rzeźby Św. Kingi, Św. Klary i Św. Franciszka. Podziwialiśmy makietę starej wioski która pokazywała ówczesne życie ludzi.
     W Muzeum zapoznaliśmy się z dawnym życiem górników którzy wydobywali z kopalni sól i ją przetwarzali. Największy zachwyt wzbudziła  Kaplica św. Kingi. W czasie wędrówki spotkaliśmy Skarbnika, czyli ducha kopalni soli, który zorganizował dla nas różne ciekawe konkursy. Braliśmy w nich udział z ogromnym zaangażowaniem i radością. W nagrodę otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy.

Wycieczka do Wieliczki na długo pozostanie w pamięci trzecioklasistów.