Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Uczniowie naszej szkoły świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef, to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach dorośli oraz dzieci podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W ramach obchodów tego dnia uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani na niebiesko, nauczyciele w terminie od 19.11 – 03.12. 2021 r. przeprowadzili zajęcia w oparciu o przygotowane przez Unicef scenariusze, na holu pojawiły się gazetki.