Narodowe Święto Niepodległości

12 listopada obchodziliśmy w naszej szkole najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.
Narodowe Święto Niepodległości
obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia wszyscy uczniowie naszej szkoły podstawowej oraz klasa „O” w tym wyjątkowym dniu założyli stroje galowe i wraz z nauczycielami, dyrekcją  i obsługą szkoły uczestniczyli w apelu poświęconym Dniu Niepodległości.

Uroczysty apel przygotowali uczniowie klas 4 b i 5 a we współpracy z przewodniczącą naszej Szkoły – Zofia Wójcikiewicz oraz uczniem klasy 8 e Patrykiem Janickim. W takcie występu zgromadzeni odśpiewali Hymn Państwowy, a także: Przybyli Ułani pod okienko, Rota, Szara Piechota. Uczennice klasy 5 a Milena Filas oraz Anna Kowalczyk zaśpiewały utwory: Białe róże oraz Biały Krzyż.