Aktualności - Ogłoszenia

Informacja ZUS - wnioski 500+ na nowy okres świadczeniowy

ZUS

Szanowni Państwo,

od 1 lutego 2023 r. ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r.

W tym roku wnioski na nowy okres świadczeniowy można złożyć za pośrednictwem:

* bezpłatnej aplikacji mobilnej mZUS.
To łatwy i wygodny sposób na złożenie wniosku. Z aplikacji mZUS można korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację można pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.

Więcej informacji do pobrania - aplikacja mobilna mZUS

narzędzi dostępnych w ubiegłych latach:
* Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

* portalu Emp@tia – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL

* bankowości elektronicznej, jeśli bank ma taką usługę – opcja dla rodziców lub opiekunów, jeśli mają nr PESEL.

ZUS 3