Aktualności - Ogłoszenia

Konkurs plastyczny - ilustracja do twórczości Władysława Orkana, patrona naszej szkoły!!!

Władysław Orkan, piewca gorczańskiego krajobrazu, wrażliwy komentator doli i niedoli Zagórzan, Kliszczaków i Podhalan - czyli nas - Górali.

Chcemy uczcić jego osobę - patrona naszej szkoły- i ogłaszamy konkurs plastyczny - ilustrację do jednego z jego utworów literackich. Technika dowolna (szkic, kolaż, pędzel...itp.). Na kartce formatu A4 prezentujemy to, o czym jest mowa w tekście wybranego utworu naszego poety (pejzaż gorczański, epizod z życia Górala, drewniany kościółek/kapliczka, a może jakaś wizja surrealistyczna?) i koniecznie na dole w lewym rogu nazwa utworu, do którego powstało nasze dzieło.

Termin oddania prac - 22 listopada. Rozstrzygnięcie konkursu podczas akademii poświęconej naszemu patronowi pod koniec listopada.

Prace oddajemy do Pań Małgorzaty Tatoń i Anny Ostrowskiej lub Pana Krzysztofa Klimasary.

Zachęcamy do wzięcia udziału!