Aktualności - Z życia szkoły

Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

     24 czerwca 2022r. zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Uroczystość podzielona została na trzy grupy wiekowe:

O godz. 8:30 klasy 7-8

O godz. 10:00 klasy 4-6

O godz. 11:30 klasy 0-3

     Los chciał, że najstarsi uczniowie oraz absolwenci szkoły swoje zakończenie mieli … bombowe. Z tego powodu odbyło się ono, dzięki gościnności księdza proboszcza, w kościele pw. Św. Marii Magdaleny.
W pięknym wnętrzu, w podniosłej atmosferze odśpiewany został hymn państwowy a następnie Pani Wicedyrektor Joanna Kudela podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom za pracę w trakcie całego roku szkolnego a rodzicom za współpracę. Ze względu na zaistniałą sytuację program artystyczny niestety nie mógł być przedstawiony, jednak Pani Wicedyrektor zapewniła, że jest przekonana iż został on przygotowany na najwyższym poziomie za co podziękowała uczniom klas siódmych i ich wychowawcom.

     Szczególne w tym dniu dowody uznania skierowane zostały do absolwentów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem, ich rodzicom wręczone zostały listy gratulacyjne. Również gratulacje składała Pani Wicedyrektor uczniom klas siódmych, którzy uzyskali w tym roku świadectwa z wyróżnieniem.

     Wszyscy wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody – bony do realizacji w sklepie „Wszystko dla ucznia i wędkarza”.

     Pomimo wcześniejszych zawirowań zakończenie roku szkolnego dla klas 4-6 rozpoczęło się na sali gimnastycznej o wyznaczonej godzinie… Po odśpiewaniu hymnu państwowego przybyli na uroczystość nauczyciele, rodzice i uczniowie wysłuchali krótkiej części artystycznej, na którą złożyły się podziękowania dla pedagogów oraz życzenia spokojnych i bezpiecznych wakacji. Prowadząca zwróciła też uwagę na to, by wolny czas nie spędzać przed telewizorem i komputerem, ale aktywnie na łonie natury.

W dalszej części spotkania Pani Wicedyrektor J. Kudela wraz z wychowawcami poszczególnych klas wręczyła nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu. Następnie każda z klas udała się do swojej sali na wręczenie upragnionych świadectw.

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasach 0-3 został przygotowany i przeprowadzone przez uczniów klasy trzeciej. W swoim programie słowno-muzycznym było pożegnanie szkoły a przywitanie wakacji. Recytatorzy w formie wiersza przekazali rady i przestrogi na bezpieczne spędzenie czasu wakacyjnego. Był to rok szkolny, w którym przybyło do naszej szkoły wielu uczniów z Ukrainy. Zaprezentowali się oni pięknym tańcem. Trzecioklasiści kończący pierwszy etap nauczania słowem, piosenką i tańcem podziękowali nauczycielom, rodzicom, uczniom. Na zakończenie uroczystości Pani Wicedyrektor J. Kudela rozdała nagrody dla laureatów konkursów: matematycznych i ligi ortograficznej w klasach drugich, trzecich, konkursów szachowych.

Absolwentom życzymy powodzenia w nowych szkołach, a wszystkim udanego wypoczynku!

Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego klas 7-8 autorstwa pana Jana Cieplińskiego, za udostępnienie bardzo dziękujemy.

SKO 1 Obraz oszczędzanie SKO 2 Obraz oszczędzanie SKO 3 Obraz oszczędzanie SKO 4 Obraz oszczędzanie

Twoja Szkolna

Kasa oszczędności

Uczymy oszczędzania od najmłodszych lat. Zapraszamy po informacje o Szkolnej Kasie Oszczędności

Zdjęcie przedstawiające uczniów

Krótka hisoria

Naszej szkoły

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Orkana w Rabce Zdroju jest najstarszą szkołą w Rabce. Jej początki sięgają 1835 roku, kiedy to funkcjonowała jako niewielka szkółka parafialna.

Zapraszamy do poznania całej historii naszej szkoły