Aktualności - Z życia szkoły

Romans z balladą

     „Romans z balladą” to tytuł projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa realizowanego w Teatrze Lalek „Rabcio”. Głównym celem inicjatywy jest promocja i upowszechnianie wiedzy, tradycji i historycznego dziedzictwa pierwszego wydania "Ballad i romansów" A. Mickiewicza ( 1822 r.)

     W projektowe zadania aktywnie włączyli się uczniowie naszej szkoły. Mogli wybrać: warsztaty teatralne lub malarskie. Obie formy prowadzone były przez pracowników Teatru. Udział w warsztatach zakończył się finałem, który miał charakter konkursowy w dniu 13.06. Uczniowie zaprezentowali swoje możliwości aktorskie podczas recytacji wybranej ballady Adama Mickiewicza. Musieli wykazać się nie tylko bardzo dobrą znajomością tekstu literackiego lecz także umiejętnością interpretacyjną, a nawet choreograficzną. Wszystkie te zdolności opanowywali podczas warsztatów teatralnych prowadzonych przez Filipa Bochenka – aktora TL. Do zawiłej tematyki ballad Mickiewicza nawiązywały także prace plastyczne malowane przez uczniów pod czujnym okiem plastyków Teatru Lalek: Elizę Wtorkiewicz- Kaletę oraz Grażynę Habiedę. Efekty pracy można było podziwiać w foyer teatru.

    Był to niewątpliwie intensywny czas spotkań uczniów z klasyką literatury polskiej. 

SKO 1 Obraz oszczędzanie SKO 2 Obraz oszczędzanie SKO 3 Obraz oszczędzanie SKO 4 Obraz oszczędzanie

Twoja Szkolna

Kasa oszczędności

Uczymy oszczędzania od najmłodszych lat. Zapraszamy po informacje o Szkolnej Kasie Oszczędności

Zdjęcie przedstawiające uczniów

Krótka hisoria

Naszej szkoły

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Orkana w Rabce Zdroju jest najstarszą szkołą w Rabce. Jej początki sięgają 1835 roku, kiedy to funkcjonowała jako niewielka szkółka parafialna.

Zapraszamy do poznania całej historii naszej szkoły