Aktualności - Z życia szkoły

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

 logotypy

  9 czerwca uczniowie z klas 1a i 2b byli na wycieczce w Wieliczce. 44 dzieci z wychowawcami i rodzicami skorzystalo z Ministerialnego Projektu,,Poznaj Polskę''. Zwiedzanie Kopalni Soli zakończone było obiadem w podziemnej restauracji. Następnie grupy udały się na warsztaty edukacyjne do Zamku Żup Krakowskich. Obejrzeliśmy tam wystawę obrazów Teofila Ociepki i kolekcję solniczek. Otrzymaliśmy też bonus na wejście do Teżni Solankowej.Ten wyjazd dostarczył dzieciom wiele wrażeń, radości oraz poszerzył wiedzę o wydobyciu soli w Polsce.

SKO 1 Obraz oszczędzanie SKO 2 Obraz oszczędzanie SKO 3 Obraz oszczędzanie SKO 4 Obraz oszczędzanie

Twoja Szkolna

Kasa oszczędności

Uczymy oszczędzania od najmłodszych lat. Zapraszamy po informacje o Szkolnej Kasie Oszczędności

Zdjęcie przedstawiające uczniów

Krótka hisoria

Naszej szkoły

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Orkana w Rabce Zdroju jest najstarszą szkołą w Rabce. Jej początki sięgają 1835 roku, kiedy to funkcjonowała jako niewielka szkółka parafialna.

Zapraszamy do poznania całej historii naszej szkoły