Aktualności - Z życia szkoły

Majowa jutrzenka zawitała do naszej szkoły!!

     Z okazji 231 rocznicy uchwalenie Konstytucji 3 majowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.
 
     Święto Konstytucji to przede wszystkim święto Narodu, Obywateli i Państwa. Te trzy hasła stały u zarania uchwalenia najważniejszego w kraju dokumentu przez Polaków – patriotów, będącego gwarantem suwerenności obywateli i Polski. W XVIII wieku miało to ogromne znaczenie, ponieważ nasi sąsiedzi (Prusy, Rosja i Austria) tylko czekały na możliwość dokonania napaści na nasz kraj.
 
     Rozpoczęliśmy tradycyjnie odśpiewaniem hymnu Polski, po którym wysłuchaliśmy hymnu Ukrainy w wykonaniu uczniów ukraińskich. Ten akcent pozwolił jeszcze bardziej zintegrować się z ukraińskimi uczniami obecnymi w naszej szkole i dodać im otuchy i wsparcia w tym trudnym dla nich czasie. Punktem kulminacyjnym był porywający taniec z flagami w wykonaniu uczniów z klasy 7a oraz odegranie na ukulele sztandarowego hymnu trzeciomajowego „ Witaj majowa jutrzenko” przez zespół muzyczny działający w naszej szkole.
     Ta swoista podróż w głąb historii poza walorem artystycznym miała też walor historyczny – pozwoliła przypomnieć wydarzenia z przełomu kwietnia i maja roku 1791 oraz walor społeczno – obywatelski – uzmysłowiła zebranym, jak ważnym dla narodu i kraju dokumentem jest Konstytucja.
     
Dziękujemy wszystkim Uczniom za zaangażowanie, pomoc i piękne wykonanie
  powierzonych zadań!
 
     Dziękujemy Pani Małgorzacie Tatoń za przygotowanie dekoracji oraz Panu Łukaszowi Wichrowi za oprawę muzyczną.
 
J.Wójcikiewicz, A.Janicka, K.Patalita
SKO 1 Obraz oszczędzanie SKO 2 Obraz oszczędzanie SKO 3 Obraz oszczędzanie SKO 4 Obraz oszczędzanie

Twoja Szkolna

Kasa oszczędności

Uczymy oszczędzania od najmłodszych lat. Zapraszamy po informacje o Szkolnej Kasie Oszczędności

Zdjęcie przedstawiające uczniów

Krótka hisoria

Naszej szkoły

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Orkana w Rabce Zdroju jest najstarszą szkołą w Rabce. Jej początki sięgają 1835 roku, kiedy to funkcjonowała jako niewielka szkółka parafialna.

Zapraszamy do poznania całej historii naszej szkoły