Aktualności - Z życia szkoły

„Przyszła wiosna” - zajęcia rozwijające kompetencje językowe

W ramach zajęć pozalekcyjnych odbył się cykl zajęć poświęconych tematyce wiosennej

  1. Uczniowie rozwijali i wzbogacali zasób swojego słownictwa związanego ze zmianami zachodzącymi o tej porze roku. Czynili to na podstawie swoich obserwacji, ilustracji oraz krótkich tekstów informacyjnych. 
  2. W ramach zajęć uczniowie doskonalili technikę czytania oraz czytania ze zrozumieniem, czytając wiersze i czytanki o tematyce wiosennej. Szczególną uwagę zwrócono na właściwą intonację
    i przestrzeganie znaków interpunkcyjnych. 
  3. Odbył się również konkurs na najciekawszą rymowankę i wiersz wiosenny. Uczniowie mieli możliwość podjąć próbę samodzielnego tworzenia krótkich form literackich i zaprezentować je swoim rówieśnikom. 
  4. Doskonaląc spostrzegawczość i sprawność ruchowo-wzrokową uczniowie wspólnie wykonali max puzzle wiosenno-świąteczne ze swoimi rówieśnikami z Ukrainy. Wspólna zabawa i tworzenie stało się okazją do zacieśniania więzi i integracji uczniów w naszej szkole. 
  5. Uczniowie wykonali również indywidualne ilustracje do przeczytanych utworów literackich, wykazując się swoją kreatywnością plastyczną i wyobraźnią twórczą. 

Agata Gut

Joanna Łabuszewska-Motyka

SKO 1 Obraz oszczędzanie SKO 2 Obraz oszczędzanie SKO 3 Obraz oszczędzanie SKO 4 Obraz oszczędzanie

Twoja Szkolna

Kasa oszczędności

Uczymy oszczędzania od najmłodszych lat. Zapraszamy po informacje o Szkolnej Kasie Oszczędności

Zdjęcie przedstawiające uczniów

Krótka hisoria

Naszej szkoły

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Orkana w Rabce Zdroju jest najstarszą szkołą w Rabce. Jej początki sięgają 1835 roku, kiedy to funkcjonowała jako niewielka szkółka parafialna.

Zapraszamy do poznania całej historii naszej szkoły