Aktualności - Z życia szkoły

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2007 r., aby zwrócić uwagę społeczeństwa na potrzeby i problemy osób dotkniętych autyzmem oraz w celu propagowania wiedzy o tym zaburzeniu.

     W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto. Autyzm jest dla niektórych ogromną zagadką, czymś nowym i trudnym do wyjaśnienia. Dlatego, aby ułatwić uczniom zrozumienie czym są i jakimi symptomami charakteryzują się zaburzenia ze Spektrum Autyzmu, w klasach 0 - IV odbyły się lekcje poświęcone temu zagadnieniu. Uczniowie zostali zapoznani z definicją ASD, obejrzeli filmy edukacyjne, poznali sławne osoby ze Spektrum Autyzmu oraz wykonali niebieskie serca, które zostały zawieszone na szkolnym korytarzu. 

Anna Jąkała

Joanna Łabuszewska - Motyka

SKO 1 Obraz oszczędzanie SKO 2 Obraz oszczędzanie SKO 3 Obraz oszczędzanie SKO 4 Obraz oszczędzanie

Twoja Szkolna

Kasa oszczędności

Uczymy oszczędzania od najmłodszych lat. Zapraszamy po informacje o Szkolnej Kasie Oszczędności

Zdjęcie przedstawiające uczniów

Krótka hisoria

Naszej szkoły

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Orkana w Rabce Zdroju jest najstarszą szkołą w Rabce. Jej początki sięgają 1835 roku, kiedy to funkcjonowała jako niewielka szkółka parafialna.

Zapraszamy do poznania całej historii naszej szkoły