Logo SP2 Rabka

im. Władysława Orkana
w Rabce-Zdrój

DZIENNIK ELEKTRONICZNY UONET+

System Uczniowie Optivum NET+ (UONET+) to więcej niż e-dziennik. Udostępnia swoje zasoby uprawnionym użytkownikom poprzez Internet. Narzędziem pracy użytkownika systemu jest komputer (PC) lub dowolne urządzenie typu Laptop, Notebook, Tablet, Smartfon posiadający dostęp do Internetu. To system usprawniający pracę całej szkoły oraz ułatwiający komunikację pomiędzy szkołą, a rodzicami. Umożliwia rodzicom stały kontakt ze szkołą. Pozwala na bieżące śledzenie postępów dziecka w nauce, prowadzenie korespondencji z nauczycielami i wychowawcą. Ponadto oferuje zarówno uczniom, jak i ich rodzicom dostęp do aktualnych informacji dotyczących ocen, nieobecności, uwag nauczycieli, tematów lekcji i zadanych prac domowych.

Aby uzyskać dostęp do konta swojego dziecka należy podać wychowawcy klasy swój aktualny adres e-mail. Najlepiej zrobić to dostępnym na stronie internetowej szkoły bądź w sekretariacie druku Deklaracji chęci korzystania z e-dziennika. Po wprowadzeniu przez wychowawcę Państwa danych należy przejść procedurę pierwszego logowania:

Instrukcja pierwszego logowania do dziennika elektronicznego

1. W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego https://uonetplus.vulcan.net.pl/rabkazdroj lub kliknij odnośnik w menu głównym na naszej stronie. Wyświetli się powitalna strona systemu.

2. Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy.

3. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość.

4. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło.

5. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję
    Nie jestem robotem
    i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło.

6. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail
    i ustalonego przez siebie hasła.

7. Przeglądaj informacje o swoim dziecku, otwierając poszczególne zakładki. Informacje na temat poruszania się w programie znajdziesz na zakładce Pomoc.

Instrukcja pierwszego logowania - wersja skrócona

Instrukcja pierwszego logowania - wersja pełna

Film - Jak po raz pierwszy zalogować się do E - dziennika UONET+

Podręcznik użytkownika